Jak zacząć trenować?

2017-09-13T08:42:51+00:00 2017/09/13|

Dla jednych zabawa na trampolinach może się wydawać prozaiczna, dla innych to wyzwanie i bariera nie do przeskoczenia. Nie bądź chojrakiem, skoków na trampolinie, jak wszystkiego innego, trzeba się nauczyć.

Na pewno nie raz się przewrócisz i wylądujesz tyłkiem na miękkiej powierzchni ? pozwól sobie na to, nie spinaj się i nie dramatyzuj! Nie chcemy słyszeć na hali słów – ?Nie potrafię?, ?To nie dla mnie? – nie chcemy, bo wiemy, że to nieprawda. Trampoliny są dla każdego, wystarczy tylko chcieć.

Początki zawsze bywają trudne, tyczy się to także pierwszego kontaktu z miękkim podłożem batuty.  Najważniejsze to aby nie przesadzić i nie chcieć potrafić wszystkiego od razu. Zacznij od delikatnych podskoków, jakbyś próbował truchtać w miejscu. Pozwól swojemu ciału przyzwyczaić się do tej nietypowej sytuacji. Słuchaj swoich mięśni i poczuj jak pracują. Nie dopuść do zadyszki, staraj się skakać i swobodnie rozmawiać, jeśli się zmęczysz zwolnij na chwilę i pozwól swojemu sercu odpocząć, po czym spróbuj jeszcze raz. To nic trudnego, a trening (jak we wszystkim!) uczyni Cię mistrzem i przyniesie Ci wiele satysfakcji i korzyści dla Twojego zdrowia i samopoczucia.

Wiele można by jeszcze pisać i opowiadać, ale żadne słowa nie zastąpią prawdziwych przeżyć. Przyjdź, sprawdź, oceń, przekonaj się na własnej skórze. Czekamy na Was i Wasze pierwsze wrażenia i komentarze. Do zobaczenia!