Szkolenie z anatomii sportowej dla trenerów i opiekunów

2018-02-07T17:06:20+00:00 2018/01/30|

Kilka dni temu nasi trenerzy i opiekunowie pracujący na co dzień na arenie trampolin Euro Jump Leszno, wzięli udział w weekendowym szkoleniu pt. ?Anatomia sportowa – Sports Anatomy?, które odbyło się we Wrocławskim Kompleksie Szkoleniowym. Kurs ten skierowany był głównie do trenerów i instruktorów sportowych. Jego celem natomiast było uzupełnienie wiedzy z zakresu anatomii sportowej, a co za tym idzie pomoc w efektywnej pracy nad nowymi akrobacjami i umiejętnościami, jakie trenerzy wykorzystują na arenie.

Szkolenie prowadził Pan Paweł Posłuszny – doktor nauk o kulturze fizycznej, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego, adiunkt i wykładowca w Katedrze Biostruktury AWF Wrocław. Członek Polskiego Towarzystwa Anatomicznego, współautor książki ?Motoryczność Człowieka?, autor kilkudziesięciu artykułów do specjalistycznych czasopism medycznych i sportowych. Wykładowca na najbardziej odwiedzanej wystawie świata dotyczącej ciała człowieka (Body Worlds ? real human body exhibition). Zapalony biegacz i wieloletni mistrz w najważniejszych biegach w Polsce.

Trenerzy dowiedzieli się między innymi, jakie mięśnie biorą udział podczas każdej sesji treningowej oraz jak efektywnie sterować mięśniami za pomocą układu nerwowego. Jest to wiedza, która pozwoli im jeszcze sprawniej instruować gości parku trampolin i mieć wszystko pod kontrolą w taki sposób, aby ich rady były zawsze skuteczne i zgodne z wiedzą naukową.